Pierwszy wyjazd do USa do chłopaka

Wszystko o wizach do USA

Pierwszy wyjazd do USa do chłopaka

Postprzez mag888 » Sob Kwi 21, 2012 5:12 pm

Mam bardzo dużo pytań :) Proszę o odpowiedzi, tylko jak jesteście ich absolutnie pewni ;)

Sytuacja wygląda tak:

Poznałam mojego chgłopaka przez internet, przypadkiem i po 3 miesiącach przyleciał do Polski. Mieszkaliśmy razem przez rok, ale trochę się między nami popsuło, on nie mógł tu sobie znaleźć znajomych itd itp... Niestety wrócił do kraju. Ale nie zerwaliśmy ze sobą.

Teraz on chce, żebym go odwiedziła, ale nie jesteśmy nastawieni na ślub, więc proszę mi nie pisać o wizie narzeczeńskiej :P

Plan jest taki, żebym go odwiedziła i pomieszkała z nim u niego. Zwyczajnie, musimy się sprawdzić. I od dawna chciałam odwiedzić USA, zanim go poznałam.

Mi się kończy umowa o pracę pod koniec czerwca. Przez jakiś czas sobie dorobię (zajmuję się głównie tłumaczeniami). Jednak nie mam stałej pracy, przynajmniej na teraz, chociaż chcę znaleźć.

Ponieważ nie mam pojęcia jak to między nami będzie, mam kilka pytań:

1.Czy zaproszenie pomaga, a jeśli tak to jak dokładnie powinno wyglądać?

2.Czy jak nam się zechce wziąć ślub, to mogę wziąć ślub będąc w USA na wizie turystycznej?

3.Czy można zacząć pracować w jakiś sposób legalnie, będąc na wizie turystycznej?

4.Czy w ogóle jest szansa dostać pracę w USA, będąc jeszcze w Polsce? Dla mnie byłoby to idealne rozwiązanie, żeby mieć więcej pieniędzy na pobyt w USA. Z tego co czytałąm, to wymaga dużo papierów i ingerencji pracodawcy z USA.

5.Czy powinnam mieć tutaj stalą pracę, żeby konsul był pewien, że wrócę? :P Nic mnie tu specjalnie nie trzyma, ale nie mam zamiaru tam zostawać, bo chłopak jeszcze się nie pali do ślubu i mogę zwyczajnie tęsknić za krajem i rodziną....Choć z drugiej strony, jak mi się spodoba, to mogłabym zostać....

6.Ewentualnie, jak się bierze wizę narzeczeńską, wiem, że wtedy można dostać pozwolenie na pracę przed ślubem. A jeśli ślub nie wypali, to trzeba opóścić USA, jeśli ma się tam pracę?

No i to wszystko na teraz.

Dziękuję za pomoc

Re: Pierwszy wyjazd do USa do chłopaka

Postprzez 777 » Nie Kwi 22, 2012 6:57 am

odp1 zaproszenie nie pomaga i nie jest wymagane
odp2 wziasc slub a legazlizowac pobyt to sa dwie rozne sprawy
I bedac na wizie turystycznej mozesz wziasc slub,gorzej moze byc z legalizacja pobytu na terenie USA.
odp3 na wizie turystycznej nie mozesz zaczac pracowac legalnie,od tego masz wizy pracownicze,staly pobyt GC
odp4 masz na mysli aby sie starac sie o prace i wizie pracownicza,tak to wymaga pracy od pracodawcy,plus prawnik dobry.
odp5 Mozesz miec stala prace ,dorywcza lub tez sie uczyc a nie dostac wizy,jesli cos moze nie isc tak to z tym chlopakiem ze do niego lecisz,ale jak powiesz na rozmowie ze to tylko znajomy tez moze nic z tego nie wyjsc,..pare osob powie tak ale i tak wyjdzie bez wizy .Tutaj chodzi o ta legalizacje pobytu na wizie turystycznej .
odp6 ta wiza nie upowaznia Cie do zostania na stale,dluzej i pracy legalnej jesli do 90 dni nie wezmiesz slubu.Masz 90 dni na to .

Wróć do Wizy do USA

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości